İki Alman göçmeni JJ. Bausch ve Henry Lomb’un Rochester New York’ta tesadüflerle başlayan dostlukları Bausch + Lomb markasının doğuşuna ilham verdi. Görmeye yardımcı cihazlarda ergonomi ve yenilikçi teknolojileri aynı formda buluşturma hayali Bausch + Lomb vizyonunun temelini oluşturdu.

Gümüş ve altından gözlük üretilen bu dönemde, Bausch + Lomb, çok daha hafif ve dayanıklı bir malzeme kullanarak bir ilke imza attı.

Vulkanit malzemeden üretilen gözlükler, optik dünyasında çığır açmakla kalmadı; global optik pazarının gelişimine de öncülük etti.
Birinci Dünya Savaşı’nın gölgelediği 1900’lü yılların başında bile Bausch + Lomb, yenilikler üretmeye devam etti.

Amerika’da ilk kez, optik kalitede cam üretmeyi başardı. O zamana dek gözlük yapımında kullanılan optik camlar sadece Avrupa’da üretiliyordu. Bausch + Lomb’un, ürettiği bu 9 farklı optik cam, ilk olarak ordu için hazırlanan ürünlerde kullanıldı.

Bausch + Lomb yine 1900’lerin başında sinema sektöründe çığır açan projeksiyon cihazları geliştirdi. Bu teknoloji, 1950’li yıllarda keşfedilecek olan sinemaskop teknolojisinin temellerini oluşturdu.

Ve Oscar tarihinde ilk kez, sinema sektörü dışında bir şirket, sinemaya katkılarından ötürü Oscar ödülü kazandı.
Üstün görüş ve daha iyi yaşam ilkesiyle hareket eden Bausch + Lomb’un ürettiği optik lensler, ayın ilk uydu resmini çeken kamerada kullanıldı.

1926’da Bausch + Lomb, askerler için özel pilot gözlükleri tasarladı ve efsane güneş gözlüğü markasını yarattı.

1971’de ilk yumuşak kontak lensi üretti. Bu zamana kadar camdan üretilen kontak lenslere alternatif olarak kullanıcılar yüksek konforlu bir kontak lens seçeneği ile tanıştı.

1979 yılında ilk torik kontak lensi üreten Bausch + Lomb, görme ve göz sağlığı alanında yenilikçi çözümler sunmaya devam etti.
2000’li yıllarda Bausch + Lomb, göz sağlığı alanına odaklanmış ürünler tasarlayarak üstün görüş ve daha iyi yaşam ilkesini sürdürdü.

Bugüne dek görüşünüzü iyileştiren Bausch + Lomb, bugün görünüşünüzü değiştiriyor. Efsanevi modellerin yeniden ruh bulacağı, çağı yakalayan yenilikçi tasarımların yeni efsaneler yaratacağı optik ve güneş gözlüğü koleksiyonu sizin için tasarlandı. Farklı yüz tiplerinden ilham alarak tasarlanan Bausch + Lomb Eyewear koleksiyonunun her bir parçasında, Bausch + Lomb’un göz sağlığındaki uzmanlığının estetikle buluştuğunu göreceksiniz.